Rok 2023

Počátkem roku 2023 jsme se rozhodli oddálit narození psích miminek do druhé poloviny roku.
Celé jaro jsme se totiž plně věnovali naší loňské nadílce štěňátek, která slavila své 1. narozeniny.
K naší radosti se většina majitelů rozhodla svůj psí poklad uchovnit.
Nabídli jsme jim pomoc nejen s veškerou administrativou - od přihlášení se do KCHMPP, zajištění genetických testů po vstup do přihlašovacího systému výstav a bonitace hezky krok po kroku, ale zorganizovali jsme pro naše nahaté sourozence také společný kurz příprav na výstavy.
Našim mladým adeptům jsme pro štěstí vyrobili a darovali (podle Suriky častokrát odzkoušeného modelu) první výstavní vodítka a pozvali jsme k nám jako lektory top profíky v dog handlingu – brněnskou K9.

2023  2023  2023

Na kurzu se majitelé našich amíčků dozvěděli spoustu informací nejen kolem druhů výstav a vhodnému oblečení, ale samozřejmě jak s pejskem správně běžet v kruhu, jak nacvičit výstavní postoj nebo jak na stolku ukázat posuzovateli skus a zoubky. Po přednášce a praktickém cvičení na kobercích v tělocvičně, včetně závěrečné hry na výstavu i s vyhlášením a oceněním vítězů, si všechny nově získané informace páníčci ještě prodiskutovali na společné procházce zámeckým parkem.
Desítka oblečených naháčů si na volno zvolila radostný sprint ☺.

2023  2023  2023

U všech se pak doma pilně trénovalo až do dalšího setkání koncem dubna, kdy jsme strávili společný víkend v Mladé Boleslavi a většina z nás byla i na stejném penzionu ☺. V sobotu proběhla klasická klubová výstava, v neděli už samotná bonitace. Všichni amíčci i páníčci se předvedli moc pěkně a k naší spokojenosti jsou tak připraveni rozšířit řady vítězů na výstavách a samozřejmě stát se rodiči nových vrhů naháčků s genetickým základem z naší chovatelské stanice ☺.

2023  2023  2023

Na našem webu jsme krycím pejskům vytvořili samostatnou kapitolu, abychom pomohli k jejich prezentaci. Těší nás možnost chovatelům u nás i v zahraničí nabídnout zdravé amíčky ke krytí v tak širokém barevném spektru. ☺