Každého zájemce o štěňátko nejvíce zajímá, jak to má chovatel s plánováním štěňátek...

Štěňata a Suri

Zda plánuje nějaký vrh v době, kdy se to zájemcům právě hodí, odkud vlastně je, aby se mohl přijet podívat, jak je chov papírových štěňátek náročný, zda musí pejsek chodit na výstavy, jestli fenka může mít v budoucnu svá štěňátka... no a samozřejmě každého zajímá, kolik takovýto poklad stojí...

Není nic jednoduššího, než napsat email a zeptat se. Každý chovatel má své plány a vize, a i když právě štěňátka nemá, může vám poradit. Pokud tedy chce. Má možnost nahlédnout do registračního systému v KCHMPP, kde vidí, v jaké chovatelské stanici právě štěňátka mají nebo v blízké době očekávají...

A jak to je v naší CHS od vyslovení zájmu o zakoupení štěňátka?

Pokud se rozhodnete koupit si naháčka právě u nás, budeme rádi za prvotní vzájemné seznámení se. Můžete nám napsat nebo zavolat, pokud jste zdaleka. Pokud ne, bydlíme v Českých Budějovicích a cesta autem, autobusem ani vlakem není už v dnešní době žádný problém. Zodpovíme na vaše prvotní dotazy, ukážeme prostředí, ve kterém naši amíčci žijí a vysvětlíme vám, co bude potřeba připravit na příchod štěněte do nového domova. I nás bude samozřejmě zajímat, zda máte předpoklady zajistit amíčkovi plnohodnotný psí život (tedy například zda mu zajistíte dostatečný pohyb, bezpečné prostředí doma i v okolí, máte finance na očkování, kvalitní stravování, výbavu...). Zkrátka chceme vědět, zda bude od nás odcházet do útulného, stabilního a bezpečného domova.

Info  Info  Info

Nevadí, zda bude nový páníček sám, zda bude mít pejsek dvě „maminky” nebo dva „tatínky”. Uvítáme páry, kterým již odešly dospělé děti do světa i neúplné rodiny, kterým doma zkrátka chybí věrný a přítulný kamarád ❤

Info  Info

Pokud bude váš zájem trvat, dohodneme si další postup.
Jestli bude štěňátko právě narozené, domluvíme se na výběru pohlaví, barvy, ceně a společně vybereme jméno, které se vám bude líbit a zároveň bude začínat na dané písmenko abecedy.

Info

Kupní cena štěněte je stanovena v rámci standardu plemene s ohledem na pohlaví, barvu a přínos pro další chov. Pohybuje se standardně kolem 27. až 30. tisíci za pejska a kolem 35. tisíci a výše za fenku. Je to cena pouze orientační a záleží na každém chovateli, jak pohlíží na jedinečnost barvy a na výstavní předpoklady, které vychází už z rodokmene a genetiky fenky a krycího psa. (Pokud je cena výrazně nižší než standard, je se štěňátkem něco jinak. Tady pozor, abyste ušetřené peníze za koupi psa časem neinvestovali do veterináře...). Někteří chovatelé jsou ochotni přistoupit i na měsíční splátky (i my). Ale je třeba mít předem jasno, že jde zkrátka o výjimečné plemeno, které nemůže mít každý obdivovatel. A každá atraktivnost něco stojí. Je to stejné jako u okouzlení luxusním autem. Kdo si ho koupí, musí počítat i s vyššími výdaji na provoz, pojištění, servis,... A i to vše mu za splněný sen a rozhodnutí „jít do toho” určitě stojí ☺.

Info

V naší chovatelské stanici na výstavách netrváme. (Záleží vždy na požadavcích konkrétních chovatelů, zda mají účast na výstavách jako jednu z podmínek Kupní smlouvy.) Nám nevadí, že si štěňátko „s modrou krví” necháte pouze pro sebe. Pro nás je nejdůležitější vaše kvalitní péče a celoživotně trvající láska. Přestože si tedy pořídíte luxusního mazlíčka domu na gauč – bez dalších chovatelských a sportovních ambicí, netrváme na vaší další investici (velmi náročné na čas i finance) do výstav. Přesto jsme ale připraveni pomoci všem, kteří budou mít o vystavování a další pokračování rodové linie zájem!

Info

Pokud se tedy po našem setkání a zvážení všech vašich možností rozhodnete koupit si štěňátko právě z naší chovatelské stanice, požádáme Vás o zaplacení rezervační zálohy jako důkaz závaznosti svého rozhodnutí. (Běžná je cena 5000Kč, která je při odstoupení od koupě ze strany zájemce nevratná.) Samozřejmě od nás dostanete Rezervační smlouvu.
My Vám od té chvíle budeme vybrané štěňátko do doby odběru rezervovat.
A samozřejmě Vám budeme dále posílat fotky a videa „vašeho” štěňátka u nás s informacemi o jeho vývoji ☺.

Info  Info  Info

Podle standardů ČMKU je odchod štěňátek v dobrém zdravotním stavu možný od 50. dne po narození. S blížící se dobou odjezdu štěňátka k vám si domluvíme přesný termín odběru. Před jeho odjezdem je podepsána Smlouva o prodeji a doplacena předem dohodnutá kupní cena - samozřejmě snížená o již zaplacenou rezervační zálohu. Pejsek pojede do nového domova vybaven svým očkovacím průkazem spolu se startovací dávkou krmení na první dny doma. Průkaz původu přijde poštou z ČMKU o několik týdnů později.

Info  Info  Info

Jako výbavu do nového domova si naháček poveze také spoustu užitečných dárečků.
První oblečky, oblíbenou hračku, dečku s vůní své maminky, oblíbené pamlsky a další ☺.

Info  Info  Info

Nový majitel bude mít k dispozici mnoho krásných fotek svého štěňátka a jeho sourozenců již od jeho narození. A my budeme i nadále poskytovat odpovědi na dotazy k jeho péči.

Info  Info  Info

Ale od nových majitelů také něco očekáváme. Jak jsme několikrát zmínili, v prvé řadě svědomitou péči o naše psí miminka a kontaktování nás v případě jakýchkoliv potíží a také příležitostné informace o vývoji štěňátka, proložené fotkami i krátkým videem ☺.

Více informací v kapitole o vrhu H