Březost 2023
Od počátku roku jsme krycího pejska pro naší Ayoki intenzivně hledali.
Zdravého, nepříbuzného, pěkně stavěného a s výbornou přátelskou povahou.

březost 2023  březost 2023  březost 2023

Z několika vhodných nápadníků jsme jako tatínka budoucích štěňátek vybrali černobílého puntíkatého pejska ze zahraničního chovu jménem Kidsolarus Messi Lionel Andreas (Messi) ❤.

březost 2023  březost 2023  březost 2023

Jokinka byla připravená zabřeznout právě v době červencových svátků, tak cesta za pejskem a seznamka s následným krytím probíhala v poklidné atmosféře a bez spěchu.
Poté jsme 3 týdny nedočkavě čekali na potvrzení březosti ultrazvukem a podařilo se ☺

březost 2023  březost 2023  březost 2023

Veterinář opravdu 21. den od nakrytí Jokinky březost potvrdil a dokonce nám na monitoru ukázal tlukoucí srdíčka. Vše jsme si fotili a natáčeli. Je to pro nás stále neuvěřitelné, ale letitou praxí zkušený pan doktor už viděl i to, že se s největší pravděpodobností narodí štěňátka opět čtyři. ☺

březost 2023  březost 2023  březost 2023

Celá Jokinky březost probíhala od počátku výborně. Chuť k jídlu ani pohybu před samotným porodem tentokráte neztratila. Naopak si do posledních dnů užívala opalování na terase, procházky i s hrabáním v hlíně a aktivním lovem myší na louce!

březost 2023  březost 2023  březost 2023

Přesto při každé příležitosti (již od svého narození) Joki nejraději zaujímá polohu na zádech. Bříško nám ráda ukazuje a nechává se hladit. No a s pohybujícími se štěňátky pod rukou je to nepopsatelně dojemný zážitek.
58. den od krytí, tedy v čase, kdy jsou již štěňátka plně vyvinutá, jsme jeli na poslední kontrolu a rentgen.

březost 2023

Tentokráte čekáme štěňátka po Messim v barvě černé nebo černobílé. Po Jokince mohou být s pálením (pálení je hnědá barva na tvářích čumáčku a na nožičkách, vypadá to jako podkolenky). Možné je po lila barvě Jokinky i naředění barvy z černé do modré.
A jak se předpověď pana doktora z veterinární kliniky potvrdila, můžete zjistit v kapitole Vrh G ❤